Blog
Zachęcamy do regularnego odwiedzania bloga naszej firmy. Znajdą tutaj Państwo informacje i ciekawostki dotyczące najczęściej wykorzystywanych w Polsce i na świecie materiałów opałowych. Regularnie publikujemy artykuły dotyczące ekologicznych sposobów ogrzewania obiektów, a także przedstawiamy nowe rozwiązania technologiczne w tym zakresie. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się wszystkiego na temat ekogroszku, drewna i węgla kamiennego, to na blogu firmy BOCIAN znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje.
Jakich rodzajów węgla kamiennego używa się do ogrzewania domów?
- Szczegóły
Węgiel kamienny to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do ogrzewania domów. Jest wyraźnie czarny, twardy i cechuje się optymalną zawartością czystego węgla (75-90%), co wpływa bezpośrednio na poziom kaloryczności. Występuje w kilku rodzajach, które różnią się nie tylko wielkością ziarna, ale również właściwościami i kulturą spalania. Znając specyfikę poszczególnych rodzajów węgla kamiennego, można dobrać materiał opałowy najlepszy do zastosowania w domowych warunkach.
Czym się kierować przy wyborze eko-groszku?
- Szczegóły
Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza to jeden z najważniejszych problemów, z jakimi musi zmierzyć się współczesny świat. Do szczególnego nasilenia dochodzi w okresie jesienno-zimowym, czyli w tzw. sezonie grzewczym. Wówczas ilość szkodliwych substancji i pyłów znacząco przekracza dopuszczalne normy. Smog negatywnie wpływa na życie każdego z nas, w tym przede wszystkim na nasze zdrowie. Warto jednak wziąć odpowiedzialność za stan powietrza, którym oddychamy, ponieważ tak naprawdę każdy ma na niego wpływ. Jedną z wielu przyczyn smogu jest stosowanie do opalania domowych kotłów taniego, niskiej jakości paliwa. Dlatego też optymizmem napawa fakt, że coraz więcej osób decyduje się na montaż nowoczesnych pieców na ekogroszek. Jest to materiał opałowy nie tylko wydajny i oszczędny, ale i przyjazny dla środowiska. W tym wpisie podpowiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze ekogroszku.
Najważniejsze parametry węgla typu orzech
- Szczegóły
Węgiel orzech to jedna z najpopularniejszych odmian węgla kamiennego. Jest zaliczany do grupy opałów grubo granulowanych. Zapewnia bardzo skuteczne i efektywne spalanie oraz szerokie możliwości zastosowania w różnych urządzeniach grzewczych. W tym wpisie wyjaśnimy, jakie są najważniejsze parametry węgla typu orzech.
Jak poprawnie palić w kominku
- Szczegóły
Kominek w domu to nie tylko element dekoracyjny, który pozwala stworzyć wyjątkową, przytulną atmosferę w zimowe wieczory, ale również dodatkowe źródło ciepła. Aby jednak palenie w kominku było nie tylko wydajne, ale i możliwie jak najbardziej ekonomiczne i ekologiczne, warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach.
Czym nie wolno palić w piecu i co zamiast tego stosować?
- Szczegóły
Wraz z sezonem grzewczym krajobraz wielu polskich miast zasnuwa się nieprzyjemnie pachnącą mgłą, która składa się ze szkodliwych pyłów i gazów, jakie powstają podczas spalania w kotłach grzewczych i kominkach nieodpowiednich materiałów. Stara gazeta na rozpałkę? Zużyta butelka i miał węglowy dla podtrzymania ognia? Tym zdecydowanie nie można palić w piecu. Co zatem warto stosować?
Uziarnienie węgla - na co wpływa?
- Szczegóły
Węgiel to jedno z chętniej kupowanych paliw stałych. Znajduje on zastosowanie w celach grzewczych nie tylko w prywatnych domach, ale także m.in. w zakładach przemysłowych. Jednym z bardzo ważnych parametrów węgla jest jego uziarnienie. Wyjaśniamy, czym jest uziarnienie węgla i na co wpływa.
Czego nie wolno palić w kominku i dlaczego?
- Szczegóły
Kominek w domu pozwala stworzyć przyjemną atmosferę w domu, która sprzyja odpoczynkowi. Stanowi też dodatkowy system ogrzewania. Aby jednak wykorzystać w pełni potencjał kominka, nie szkodząc przy tym własnemu zdrowiu i środowisku naturalnemu, należy wybrać odpowiedni materiał opałowy. Dowiedz się, czym nie należy palić w kominku i dlaczego.
W jakich piecach można stosować ekogroszek?
- Szczegóły
Ekogroszek to coraz bardziej popularny materiał opałowy, który pozwala tanio i ekologicznie ogrzewać budynki o różnym przeznaczeniu. Chętnie wybierany jest m.in. przez właścicieli prywatnych domów, którzy ze względu na zmieniające się przepisy, muszą zmienić sposób ogrzewania na przyjazny środowisku naturalnemu. Wyjaśniamy, czym jest ekogroszek i w jakich piecach może być spalany.
Jak wygląda proces powstawania miału węglowego?
- Szczegóły
Miał węglowy to jeden z rodzajów urobku, jaki wydobywany jest w kopalniach węgla kamiennego. To nic innego, jak bardzo drobny węgiel, który stanowi swego rodzaju „odpad” innego materiału opałowego. Wyjaśniamy, w jaki sposób powstaje i jakie ma właściwości.
Spiekalność ekogroszku - o czym mówi ten parametr?
- Szczegóły
Ekogroszek zaliczany jest do grupy paliw stałych. Dzięki swoim właściwościom nadaje się do ogrzewania m.in. domów jednorodzinnych, gwarantując komfort termiczny oraz stosunkowo niskie wydatki na ogrzewanie. Jednym z ważnych parametrów, które decydują o jakości ekogroszku, jest jego spiekalność. Wyjaśniamy, o czym mówi ten parametr.